İstasyon Mahallesi İsmail Aytemiz Caddesi No:103 Kars

Tesisat

  Marsis Yapı  izolasyon, çalışmalarına Karsda  başlamış olup, Su Yalıtımı ile başlayan üretimi kısa sürede daha da genişleterek Beton Katkıları, Nem ve Rutubet Yalıtım Sistemleri gibi birçok ürün grubunu da içinde barındıran geniş bir ürün ve hizmet çeşitliliğine sahip olmuştur.

İletişim İletişim
İletişim Bilgileri

0.474.223 2062

0543 352 44 43

0507 7720827

0553 838 36 00

info@marsisizolasyon.com

karsizolasyon.com

İstasyon Mahallesi İsmail Aytemiz Caddesi No:103 Kars

Kars Perde İzolasyonu  • 2020-09-11
Perde İzolasyonu Kars

Perdelerin Suya karşı yalıtım yapılması, yapı içindekiler için konfor ve sağlık anlamını taşırken, yapının ömrü boyunca kullanıma açık olacak bölümlerinin sürekli kullanılabilir durumda olması açısından da önemlidir. Örneğin, iki kat bodrumu otopark olarak tasarlanmış bir yapının su yalıtımsızlıktan dolayı bodrumunun kullanılamaması gibi durumlarla karşılaşılmaktadır.

Perde izolasyon yapılacak yüzey beton artıklarından arındırılır. perde içinde takviye demirleri (varsa) çıkartılır. bu delikler, kalıp izleri ve tabanla birleşim yeri (pahlı olarak) katkılı harçla doldurulur ve tesfiye edilir. hazırlanan yüzeye astar, soğuk asfalt (filinkot) sürülür. uygulanacak membran malzeme temel üstüne, detayına göre (yoksa en az 10cm.) bindirilerek en alt sıradan yatay olarak, şalomayla ısıtılarak yapıştırılır. bir sonraki sıra 5cm. bindirmeyle bu sıranın üstüne aynı şekilde uygulanır. taban bindirme ve bitim yerleri ısıtma esnasında çelik malayla bastırılarak yapışması sağlanır. bu işlem sırası aynı şekilde izolasyon bitim seviyesine kadar uygulanır. membran 2 kat olarak uygulanacaksa, ikinci kat birinci katı ortalayacak şekilde şaşırtarak yapıştırılır. (1. tabaka ek yeri 2. tabakanın ortasına gelir).