İstasyon Mahallesi İsmail Aytemiz Caddesi No:80/A KARS

Tesisat

  Marsis Yapı  izolasyon, çalışmalarına Karsda  başlamış olup, Su Yalıtımı ile başlayan üretimi kısa sürede daha da genişleterek Beton Katkıları, Nem ve Rutubet Yalıtım Sistemleri gibi birçok ürün grubunu da içinde barındıran geniş bir ürün ve hizmet çeşitliliğine sahip olmuştur.

İletişim İletişim
İletişim Bilgileri

0553 838 3600

0543 352 44 43

0507 7720827

0553 838 36 00

info@marsisizolasyon.com

karsizolasyon.com

İstasyon Mahallesi İsmail Aytemiz Caddesi No:80/A KARS

Havuz izolasyonu  • 2019-05-19
Havuzlarda Su izolasyonu

Yüzme havuzlarında geleneksel problemler genellikle havuz dışarıda ise;mevsimsel değişiklikler kışın soğuk olması yazın sıcak olması ve toprak zeminin oturması-kaymasından dolayı havuzda kullanılan yapı elemanları olan fayans,seramik,kalebodur ve beton kaplamalarda açılmalar kopmalar yaşanır.Bu da su kaçaklarına sebebiyet verir.Su kaçakları çelik-demir takviye malzemelerinin kısa sürede korozyona uğrayarak havuz ömrünü kısaltır. Havuz iç mekanda ise su kaçakları bina yapı duvar zemin ve bina temeline kadar nem, rutubet oluşumuna sebep vererek sağlığımıza zarar verir.Tekrar onarması zaman alıcı ve maliyet açısında külfetli olacaktır.


Uzun vadeli bir su yalıtım çözeltisi sağlamak ve kaymaz bir zemin ile sonuçlandıralacak kesintisiz Spreyx polyurea su yalıtım ve koruma kaplama uygulanması günümüz su yalıtım detaylarında kullanılabilecek en etkili ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Kullanılan Havuzlarda Su Yalıtım Uygulama Aşamaları :

Başlangıçta fayans zemin yıkayıcıları ve havuz bölgelerinde vücut yağlarının giderilmesi gerekir.

Fayans zemin kaplamasından dolayı, polyureanın yapışması ve yekpare görünümü için yüzey profili oluşturmak amacıyla ,bozuk,deforme olmuş yerler polyurea kaplaması için tasarlanmış özel güclendirme derz dolgu tamir mastik ve harçlar ile yüzey pürüzsüz sağlam hale getirilir.i problemli Epoksi astarlama işlemine geçilir.Astarın yapışkanlık mukavemeti oluştuktan sonra

Su yalıtım ve koruma işlemine geçilir.

Son olarak İstenilen renkte koruma boyası uygulanır.